Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

13. 10. 2015 o 19:04

Nepochopiteľné dve tváre

autor: Pito
1141x čítanéNiekedy sa tréner môže aj rozkrájať, i tak nepochopí celkom konanie a myslenie svojich zverencov. Urobia si proste svoje napriek upozorneniam, pokynom a predostretým poznatkom. Potom je na ihrisku zavše aj chaos, ale inokedy zase nepredvídateľná pohoda. Hráči sú proste náladoví a nevyspytateľní, čo naozaj muži s taktovkou v rukách nemajú ani zamak radi.

Ako je možné, že v priebehu týždňa v dvoch majstrovských zápasoch mužstvo ukáže diametrálne rozdielne tváre? Najprv nepeknú, škaredú a potom zase radostnú, ktorá si zaslúži potlesk. Túto otázku si iste položil tréner Svidníka Ľubomír Horochonič  po uplynulých vystúpeniach svojho tímu. Kým v Trebišove to bola naozaj „skaza“, potom zase doma proti Veľkým Revištiam tím ukázal plnokrvný výkon. „Nuž, hoci išlo o zástupcov zo Zemplína, každý  z nich vyrukoval proti nám inak. Kým Trebišov vsadil na morálku, bojovnosť, veľké srdce a ukázal maximálnu túžbu vyhrať, Veľké Revištia sa zamerali len na remízový výsledok. Nemali ambíciu hrnúť sa nejako dopredu, vôbec nás neohrozili. Keby sme mali presnejšiu mušku, mohlo byť o výsledku oveľa skôr rozhodnuté., Lenže zahodili sme množstvo šancí a museli sme sa uspokojiť s chudobnou výhrou. Aj tá sa však ráta a hlavná vec, že tentoraz chlapci splnili do bodky to, čo sme si povedali. Bol to o 180 stupňov iný výkon než predtým na trebišovskom trávniku,“ konštatoval kormidelník ŠK FUTURA. Mimochodom,  po prehre so Slavojom  mu vôbec nebolo do reči a ako sa priznal, svojich chlapcov nepoznával. Nevedel, čo sa im premietalo v hlavách, že takto spackali tento duel. „Vtedy som už počas týždňa mal také nepríjemné tušenie, že to dopadne zle. To tréner vycíti podľa správania sa zverencov. Na tréningy chodilo málo jednotlivcov, ako keby súpera podcenili. Pritom v tejto súťaži nemôže nikto nikoho brať na ľahkú váhu, lebo sa to okamžite vypomstí.“ Určite to vraj nebolo o tom, že kouč nemohol kvôli disciplinárnemu trestu sedieť na lavičke, skôr sa domnieval, že zaúradovala laxnosť, zľahčovanie si povinností. „Bol som z toho taký rozčarovaný, že som len ťažko hľadal slová, aby som vôbec nejako vyjadril svoj názor na to, čo chlapci predviedli. Určite si to aj sami uvedomili, veď v nasledujúcom domácom vystúpení zabrali tak, ako sa patrí a makali na doraz,“ konštatoval Ľ. Horochonič, ktorý vie, že podobné sklamania patria k futbalu ako noc ku dňu. Preto kvitoval to, že hráči si to chceli vyžehliť uňho i fanúšikov naposledy a ukázali, že futbal vedia zahrať na inej úrovni. Len sa musia koncentrovať a nemyslieť si, že niekto pred nimi padne na zadok. „Určite máme na viac, ako sme dosiaľ ukázali a verím, že v trende stúpajúcej kvality budeme pokračovať,“ dodal lodivod Svidníčanov.