Mužstvo Šarišských Michaľan je po 17. kole opäť lídrom VI. ligy šarišskej.

MAJSTROVSKÝ FUTBALOVÝ ZÁPAS

VI. LIGA ŠARIŠSKÁ

17. KOLO -  NEDEĽA - 13. 4. 2014 o 15. 30 h - štadión "Za Torysou"

versus

OŠFK ŠARIŠSKÉ MICHAĽANY (2. miesto) - TJ DRUŽSTEVNÍK ZÁHRADNE (1. miesto) 2:0 (1:0)

Zápas vicelídra tabuľky s lídrom VI. ligy šarišskej prilákal do michaľanského futbalového areálu opäť raz skvelú návštevu. Viac ako 500 divákov zo všetkých kútov šarišského regiónu, videlo zaujímavé futbalové divadlo. Záhradné prišlo pod Šarišský hrad s kvalitnou defenzívou, podporovanou rýchlym prechodom do útoku väčšinou po osi T. Varga, M. Jaworek, P. Jacišin. Domáci tím bol však na tento duel po všetkých stránkach vynikajúco pripravený. Michaľanci predviedli kultivovaný, organizovaný futbal s dostatkom rýchlosti, bojovnosti aj chuti po víťazstve. Už len pohľad na lavičku náhradníkov OŠFK Šarišské Michaľany, vzbudzoval rešpekt.

Stretnutie malo od prvých minút vysoké tempo, v niektorých chvíľach so zákrokmi hraničiacimi s futbalovými zákonmi. Našťastie sa v priebehu deväťdesiatich minút  nikto nezranil a tak sa všetci aktéri mohli naplno venovať na oko veľmi pohľadnej hre.

Michaľanskí futbalisti mali územnú prevahu, ktorú sa snažili nátlakovou rýchlou hrou čo najrýchlejšie pretaviť do úspešného zakončenia. Po prudko strieľanej prihrávke na päťku, mal obrovskú šancu na otvorenie skóre Ľ. Kočík ktorý síce trafil prudko do "vinkľa", no skvelý I. Vaško v bráne hostí bravúrne loptu vytiahol na roh. Domácim to chuť neodobralo a po prestrelke v šestnástke predsa len zaznamenal svoj piaty gól v prebiehajúcom ročníku už spomínaný útočník Šarišských Michaľan Ľ. Kočík.

Záhradnému snahu uprieť nemožno, ale do vyložených streleckých príležitostí sa nedostávalo. Jedinú veľkú šancu hostí zahodil P. Jacišin, keď vo výskoku mieril tesne vedľa pravej žrde T. Vaška. Jeho brat Igor v ich bráne hostí naďalej čaroval, ale na dorážku D. Haničáka v 62. minúte bol už prikrátky. Šarišské Michaľany tento súboj napokon zaslúžene vyhrali a dostali sa opäť na prvé miesto tabuľky VI. ligy šarišskej, kde sa nachádzali poslednýkrát  6. októbra 2013 po odohratí  8. kola.

Brankár Tomáš Vaško vyťahoval loptu spoza svojho chrbta naposledy v 10. kole v Chmiňanoch, kde ho v 78. minúte prekonal na konečných 2:5  v ich neprospech útočník E. Uličný. Čisté konto si tak gólman Šarišských Michaľan drží už úctyhodných 642 minút. Zásluhu má na tom nesporne aj obranná formácia a zvlášť stopérska dvojica M. Baka, M. Dubecký.

Zásluhu na skvelej úrovni zápasu má samozrejme aj mužstvo zo Záhradného, ktoré potvrdilo svoje vysoké kvality a prispelo mierou vrchovatou k príjemnému futbalovému zážitku. Ako konštatovali diváci a aj mnohí prítomní futbaloví experti, toto meranie síl znieslo bez akýchkoľvek výhrad minimálne štvrtoligové kritéria. Vyhrať však môže iba jeden a Šarišské Michaľany po jesennému úspechu v Záhradnom 3:0, potvrdili svoju jarnú fazónu  a zaslúžene sa opäť dostali na pozíciu lídra, ktorú bude chcieť potvrdiť v nedeľu 20. 4.  o 16 h na ihrisku v Beloveži.